sport

W piątek 2 października 2020r., na bieżni Stadionu Miejskiego przy ul. Parkowej odbyły się pierwsze zawody międzyszkolne sezonu 2020/2021.

W Miejskich Zawodach w Jesiennych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zmierzyli się uczniowie z 3 bocheńskich szkół podstawowych:

• SP Nr 1 w Bochni
    • SP Nr 2 w Bochni
    • SP Nr 5 w Bochni

W środę 18.12.2019 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką Sebastiana Serwińskiego, po raz trzeci w tym roku szkolnym, wystartowali w Międzyszkolnej Lidze Szachowej. W zawodach uczestniczyło prawie 60 uczniów z klas I - VIII, którzy tradycyjnie rozegrali po 7 partii szachowych, walcząc o kolejne punkty do rankingu. Po raz kolejny, bezkonkurencyjna okazała się nasza uczennica z klasy VII Karolina Serafin, która zwyciężyła we wszystkich rozegranych partiach, zdobywając 7,0 pkt. Tuż za nią z 6,0 pkt., uplasował się Adam Florkowski z klasy VI.Dodatkową atrakcją po zakończeniu zawodów była niespodzianka w postaci paczek mikołajkowych, które otrzymali wszyscy uczestnicy dzisiejszych rozgrywek.

22 listopada 2019 r odbyła sie kolejna runda Międzyszkolnej Ligi Szachowej. W drugim turnieju w tym roku szkolnego zgromadziło się ponad 50 młodych szchistów, którzy walczyli o punkty w rankingu. Tradycyjnie każdy z uczestników rozegrał siedem partii szachowych, systemem szwajcarskim. Podobnie rewelacyjnie zaprezentowała się Karolina Serafin, która podobnie jak przed miesiącem, wygrała całą rundę zdobywając 6 pkt. Poniżej prezentujemy pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

18 listopada 2019 r uczniowie z naszej szkoły wystartowali w Powiatowych Zawodach Drużynowych w Szachach. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: SP Rzezawa, SP 2 Bochnia, SP 5 Bochnia, SP 7 Bochnia, SP Proszówki. Drużyny składały się z czterech graczy.

W środę 23.10.2019 nasi uczniowie pod opieka Sebastiana Serwińskiego, rozpoczęli zmagania w kolejnej edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Rozgrywki zgromadziły prawie 60 szachistów z bocheńskich szkół podstawowych oraz SP Proszówki. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii szachów, walcząc o pierwsze punkty w rankingu. Pierwszy start możemy udać do jak najbardziej udanych, gdyż die pierwsze lokaty przypadły naszym uczniom. Karolina Serafin zwyciężyłą we wszystkich partiach i zdobyła 7 pkt., a tuż za Nią uplasował się Adam Florkowski, który wygrał sześć partii, zdobywając 6 pkt. Poniżej prezentujemy pozostałe wyniki naszych szachistów: