Świetlica

SWIETLICA

Wakacje - palcem po mapie

summer

 

Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas.

Pojedzie z nami piłka
i kajak, i skakanka,
będziemy grać w siatkówkę
od samiutkiego ranka.
Gorące, złote słońce
na ciemno nas opali,
w srebrzystej, bystrej rzece
będziemy się kąpali.

Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas.

Ostatni tydzień zajęć w świetlicy upłynął pod hasłem „Wakacje – palcem po mapie”. Wspólnie staraliśmy się znaleźć odpowiedzi na pytania: „Jak można spędzać wakacje?”, „Jak wy spędzicie tegoroczne wakacje?”, „Co to znaczy bezpieczne zabawy?”, „Jakie to są bezpieczne zabawy?”, „Jak zadbacie o swoje bezpieczeństwo podczas wakacyjnych zabaw i wyjazdów?” itp. Ponadto poznawaliśmy i odwiedzaliśmy różne zakątki świata, by przekonać się, jak wiele można zobaczyć i jaki nasz świat jest wyjątkowy. Wakacje tuż, tuż – życzymy zatem wszystkim pięknych i niezapomnianych wrażeń, przyjemnych, udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

szaradziarstwo

 

14 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Szaradziarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego. Głównym organizatorem był Urząd Miasta Bochnia oraz Bocheński Klub Szaradzistów „Omnibus” pod kierownictwem pana Tadeusza Bembenika. Celem turnieju jest popularyzacja wśród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych rozrywek umysłowych oraz umiejętności rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek, krzyżówek, rebusów, anagramów, homonimów, palindromów, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy i umiejętności interdyscyplinarnych wśród młodzieży. Do zmagań przystąpiło 20 uczniów z czterech bocheńskich szkół podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4, PSP nr 5.

Występ Szkolnego Koła Teatralnego

calineczka

 

Czerwiec dla uczęszczających na Świetlicowe Koło Teatralne dzieci był niezwykle pracowitym miesiącem. Po licznych próbach w ciągu roku szkolnego, gdy wszystko łącznie z bajkową scenografią było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”, 11.06.2019 r. w szkolnej świetlicy zebrali się zaproszeni goście. Na wystawionych w tym dniu dwóch porannych przedstawieniach w świetlicy zagościł Pan Dyrektor i Panie Wicedyrektor naszej szkoły, uczniowie klas 1 i 2 oraz dzieci z zerówki.

Dzień Dziecka

Wszystkie dzieci nasze są:
Kasia, Michael, Małgosia, John,
Na serca dnie mają swój dom,
Uchyl im serce jak drzwi.

Wszystkie dzieci nasze są:
Borys, Wojtek, Marysia, Tom,
Niech małe sny spełnią się dziś,
Wyśpiewaj marzenia, a świat
Będzie nasz!

W rytmie tej piosenki upływał tydzień związany z świętem wszystkich dzieci, czyli Dniem Dziecka.

dzdz

Dzień Dziecka obchodzony jest nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach na świecie. Dowiedzieliśmy się, jak świętują najmłodsi w różnych zakątkach globu. Ponadto utrwalaliśmy sobie najważniejsze prawa dziecka, a w tym pomagały nam słowa bardzo mądrej piosenki:

Mam prawo żyć.
Mam prawo być sobą.
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być.
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.

Dziecka prawa poważna sprawa.
Dziecka prawa to nie zabawa.

A w piątek wszyscy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji na naszych uczniów czekały liczne atrakcje: zabawy, konkursy czy rozgrywki sportowe, które przyniosły dużo radości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś, co sprawia mu satysfakcję i daje zadowolenie. Każdy otrzymał również słodki upominek.

 

Moja Rodzina. Dzień Mamy.

 

family

 

Podczas kolejnego tygodnia zajęć w świetlicy wspólnie staraliśmy się odpowiedzieć na wiele pytań związanych z rodziną. Wśród nich znalazły się m.in.: co to jest rodzina?, co to znaczy, że osoby stanowią rodzinę?, do czego zobowiązuje bycie członkiem rodziny?, jakie potrzeby powinna spełniać rodzina i rodzice? Ponadto powstawały prace plastyczne "Portret Mojej Rodziny".

Rozmawialiśmy również o zbliżającym się ważnym święcie - Dniu Mamy. Mama to osoba, która urodziła, wychowała i bezgranicznie kocha. To dzięki niej jesteśmy na świecie, dała nam życie i chce, abyśmy wyrośli na wspaniałych i dobrych ludzi. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich mamach, tworzyły wyjątkowe portrety mam i przygotowywały piękne laurki oraz bukiety dla osoby zawsze najbliższej naszemu sercu.

 

Podkategorie