III miejsce w Barbórkowym Turnieju w Katowicach

Drużyna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w skład której wchodzą dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni zdobyły III miejsce w VIII Barbórkowym Turnieju Koszykówki im. Jana Wartaka w Katowicach w dniach 29.11.-01.12.2019 r.!

W imprezie uczestniczyły dziewczęta z rocznika 2008 i młodsze. Bochnianki przez trzy dni rozegrały w sumie 6 meczów.

Na początku wygrana i porażka W pierwszym dniu turnieju dziewczęta MOSiR Bochnia odniosły jedno zwycięstwo i doznały porażki. Po dobrym spotkaniu pokonały Pawłowice 48:19. W drugim meczu toczyły wyrównany pojedynek przez III kwarty z zespołem UKS Żak Żory. Jednak ostatnia kwarta to popis drużyny z Żor. Przegraliśmy 47:27.

Dwa sobotnie zwycięstwa W kolejnym meczu koszykówki na turnieju MTB w Katowicach MOSiR Bochnia pokonał zespół SP 27 II Katowice 31:7 i I zespół Katowic 33:29!

Przegrana 1 punktem W sobotę po dogrywce ze Zgorzelcem MOSiR Bochnia przegrała 31:30. Wielkie emocje i niestety porażka. Dziewczęta schodziły z parkietu z podniesioną głową. Brawa za walkę!

Dobre zakończenie W niedzielę graliśmy z Ostrowem Wielkopolskim, który pokonaliśmy różnicą 6 punktów 21:15.

Ostateczna kolejność: I miejsce Żory II miejsce Katowice III miejsce Bochnia IV miejsce Zgorzelec V miejsce Ostrów Wielkopolski VI miejsce Katowice II VII miejsce Pawłowice

W skład drużyny wchodziły uczennice z naszej szkoły: Jacak Aleksandra, Jacak Karolina , Pechcińska Gabriela, Wolnik Milena, Dzieża Wiktoria i Liwia Śmiałek.

Wyróżnienia w turnieju uzyskały Karolina Jacak MVP Turnieju oraz Aleksandra Jacak najlepsza zawodniczka drużyny-obie uczennice naszej szkoły.

W skład drużyny MOSiR Bochnia wchodzą dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni biorące udział w programie SMOK który działa od kilku lat w tej placówce. Koordynatorem projektu jest Agnieszka Kierońska. A.K