WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Posted by aga on 29 czerwca 2015 in Bez kategorii with Comments closed |

23 czerwca 2015 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016. Swoją kandydaturę zgłosiło 24 uczniów. W głosowaniu wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie klas I, II, III, IV, V, VI. W wyniku głosowania członkami Rady Samorządu Uczniowskiego zostali:

1. Kołacz Filip

2. Kowalska Gabriela

3. Kurczab Zuzanna

4. Langer Zofia

5. Ryncarz Aleksandra

6. Rynduch Gabriela

7. Siepierowska Patrycja

8. Sowa Sara

9. Śleziak Max

10. Szpisak Bartosz

11. Więcek Katarzyna

12. Wrona Julia

Nowym przewodniczącym w roku szkolnym 2015/2016 będzie Filip Kołacz, który uzyskał największą ilość głosów.

wybory3 wybory3wybory1wybory4

Wybory do Samorzadu Uczniowskiego 2015/2016

Posted by aga on 28 maja 2015 in Bez kategorii with Comments closed |

Ogłaszamy wybory do Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2015/2016.
Każdy zainteresowany pracą w Samorządzie zobowiązany jest
do przygotowania plakatu.

75. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Posted by aga on 30 kwietnia 2015 in Bez kategorii with Comments closed |

13 kwietnia 2015r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panem Dyrektorem i mgr Agnieszką Cholewą-Bajdą uczestniczyli w upamiętnieniu 75. rocznicy zbrodni katyńskiej pod obeliskiem przy ulicy Ofiar Katynia, gdzie znajdują się cztery tablice z nazwiskami 120 zamordowanych polskich oficerów. Po krótkich przemówieniach w hołdzie ofiarom złożono wiązanki kwiatów.

Obchody rocznicowe w Łapanowie.

Posted by aga on 9 kwietnia 2015 in Bez kategorii with Comments closed |

22 marca 2015 r. w Łapanowie odprawiona została msza św. za dusze członków oddziału partyzanckiego „Żandarmeria” pod dowództwem kpt. Jana Dubaniowskiego ps. „Salwa”. Wzięli w niej udział mieszkańcy Łapanowa oraz przyjezdni goście, wśród nich również przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunami SU mgr Agnieszką Cholewą-Bajdą, mgr Małgorzatą Śliwą oraz dyrektorem szkoły mgr Zbigniewem Solakiem. Po jej zakończeniu uformował się pochód, który pod eskortą policji przeszedł do miejsca, w którym w marcu 1946 r. doszło do potyczki pomiędzy żołnierzami „Salwy”, a funkcjonariuszami MO i UB z Bochni. Czoło przemarszu stanowiły poczty sztandarowe. Pod symbolicznym brzozowym krzyżem, pod którym wartę zaciągnęli członkowie grupy rekonstrukcji historycznej „Najemnicy Bocheńscy”, odbyła się krótka uroczystość, w trakcie który głos zabrali: dr hab. Teofil Wojciechowski, wójt Łapanowa oraz poseł Włodzimierz Bernacki. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów. W imieniu ŚZŻAK złożyła je delegacja pod przewodnictwem prezes bocheńskiego oddziału Cecylii Dźwigaj-Wanickiej.

Walentynkowe szaleństwo

Posted by aga on 12 marca 2015 in Bez kategorii with Comments closed |

10 lutego 2015r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowo- walentynkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas 4-6. Nad muzyką czuwał pan Andrzej Famielec. Dyskoteka rozpoczęła się o godz. 15:00 a zakończyła o 18:00. Największą atrakcją imprezy był pokaz mody walentynkowej. Wszyscy na pewno zapamiętają ją na długo.

Mikołajki 2014r.

Posted by aga on 12 marca 2015 in Bez kategorii with Comments closed |

,,Niech Mikołaj przyniesie Ci pełen worek szczęścia
i pociechy dla serca!’’

Dnia 5 grudnia 2014 roku odbyło się uroczyste rozdawanie prezentów. Uczniom klas młodszych wręczono słodkie upominki. Dla młodzieży z klas starszych przygotowano paczki ze słodyczami i drobne niespodzianki . Z inicjatywy uczniów klas 4 – 6 w niektórych klasach zorganizowano losowanie.

ANDRZEJKOWYCH SZALEŃSTW MOC

Posted by aga on 4 grudnia 2014 in Bez kategorii with Comments closed |

27 listopada 2014 roku dobyła się dyskoteka andrzejkowa. W zabawie wzięli udział uczniowie klas IV-VI.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Posted by aga on 4 grudnia 2014 in Bez kategorii with Comments closed |

„Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość”.

We wtorek  11 listopada 2014 roku delegacja uczniów
z Samorządu Uczniowskiego uczestniczyła  w uroczystościach miejskich  z okazji Narodowego  Święta Niepodległości. Po tradycyjnej Mszy Św. odbył się przemarsz pod Pomnik ,,Poległym za Wolność 1914 –1920 ”, gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono kwiaty.

WSZYSTKICH ZMARŁYCH

Posted by aga on 28 października 2014 in Bez kategorii with Comments closed |

Wiersz „Listopadowa zaduma”.

Głęboka refleksja, nostalgia

Chwila zadumy i przygnębienia

Nad mogiłami szeptane modlitwy

Smutek, tęsknota, cierpienie

W uścisku splecionych korzeni

Powiewa chłód czarnej ziemi

W jej głębi spoczywa ktoś bliski

kochany, Jego życie zgasło,

tu jest pochowany

Ci co odeszli w żyjących

mają nadzieję

Że w ich pamięci będą trwali

Dla nich upłynął czas,

trwa przemijanie

Wieczny odpoczynek

racz im dać Panie.

W dniu 28 października 2014 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami A. Cholewą-Bajdą i Małgorzatą Śliwą udali się na cmentarz przy ulicy Orackiej, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli.

POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE

Posted by aga on 16 października 2014 in Bez kategorii with Comments closed |

W dniu 26 września 2014 roku o godzinie 14:00 w Oratorium odbył się apel upamiętniający rocznicę utworzenia Państwa Podziemnego . Młodzież bocheńskiego gimnazjum zaprezentowała dzieje państwa polskiego oraz żołnierzy z II wojny światowej.

Copyright © 2012-2015 SAMORZĄD UCZNIOWSKI All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.2.4.1, from BuyNowShop.com.