Archives

now browsing by author

 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego poznawaliśmy znaki drogowe, dzięki którym nasza droga do szkoły już zawsze będzie bezpieczna! Aby utrwalić nowe informacje – dzieci stworzyły piękne prace, które następnie znalazły się na świetlicowej gazetce. Wszystkim autorom prac gratulujemy :)!

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

DSC_2051

DSC_2050

(Untitled)

Witaj Szkoło

Witaj nam szkoło !

witaj_szkolo

 

Witaj nam szkoło ! Szkoło radosna!

Dzwonkiem grająca co rano!

Witaj nam szkoło, Szkoło wesoła

Lesie i łąko dobranoc.

Żegnajcie, letnie przygody

Już czas powracać do domu.

Czerwienią,  złocą się liście

jesionów, dębów i klonów.

Witaj nam szkoło! Szkoło radosna…

WAKACJE

 

                                                                                                                                                                                                                                                                     piasek-lato-plaza-klapki-japonkiimages

Palcem po mapie :)

images

Palcem po mapie –  dzieci  ze świetlicy  odbyły  niezapomnianą podróż, poprzez podróżowanie palcem po mapie.  Pani A. Koczanowska  chcąc  przybliżyć dzieciom różne  kraje świata przygotowała prezentacje multimedialną  z pięknymi zdjęciami i ilustracjami. Dzięki temu pokazała  dzieciom  to, czego nie mają w zasięgu wzroku, czyli niezwykłe zakątki świata i niecodzienne krajobrazy.

12558259-stary-drewniany-pusty-drogowskaz-na-trawie-na-bialym-tleimages (1)


Międzyszkolny Konkurs Układania Puzzli

24. maja trójka uczniów naszej szkoły z kl. IV:  J. Bajda , M.Biernat oraz K.Serafin  rozpoczęła  w Szkole Podstawowej  nr 5  Międzyszkolny  Konkurs  Układania Puzzli.  
Była to grupa dzieci skoncentrowanych i bardzo grzecznych. Konkurs nie był łatwy ponieważ uczniowie mieli za zadanie ułożyć obrazek  składający się z 500 puzzli.   Finał był bardzo zacięty, któremu towarzyszyły wielkie emocje. Jak sami uczestnicy mówili:” układanie obrazków to wcale niełatwa sztuka wymagająca dużego skoncentrowania” . Nasi uczniowie pomimo wielu starań zajęli  7 miejsce  ale i tak  zostali nagrodzeni gorącymi brawami  .Pani  i Pan dyrektor  wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody   dziękując za udział a przy tym zapraszając za rok.
My również   wszystkim  składamy podziękowania i gratulacje. 

Wiosenny Kącik Przyrody c.d.

Aby przybliżyć dzieciom  świat  przyrody oraz ukształtować właściwą postawę wobec otaczającej je flory, dzieci miały okazje uczestniczyć w ubiegłym tygodniu w tworzeniu „Kącika Przyrody” .  Została  posadzona rzeżucha , owies wielkanocny, hodujemy także szczypiorek ,  cebulę,  fasolę, rzodkiewkę  oraz ziarna zbóż . Codziennie dzieci podlewają swoje rośliny oraz obserwują ich wzrost. Spójrzcie jak świetlicowy  kącik  szybciutko się zazielenił.

W krainie Dinozaurów

Niedawno, a dokładnie we czwartek 11.04.2013    odbyły się na świetlicy  ciekawe zajęcia poświęcone dinozaurom. Bardzo wiele dzieci  interesuje się tą tematyką, dlatego szczególnie chętnie brały   udział w zajęciach:) Zobaczcie jak się to wszystko odbyło!:)
Najpierw dzieci obejrzały wspólnie prezentację multimedialną pt. „Świat dinozaurów”, podczas której słuchały wykładu pani, dyskutowały, zadawały i odpowiadały na pytania. Prezentacja zawierała dużo kolorowych zdjęć, animacji, wykresów i ciekawych informacji jak np.:
czym były dinozaury
kiedy żyły
czym charakteryzował się okres, w którym żyły dinozaury,
jak wyglądała wtedy nasza planeta
jak wyginęły dinozaury
Następnie obejrzeliśmy film DVD pt. „Zanim przywędrowały dinozaury”, który pokazywał jak wyglądało na Ziemi życie przed pojawieniem się tych ogromnych gadów. Zaskoczyło nas jak wiele działo się na naszej planecie już wtedy!
Ciekawym zajęciem  dla dzieci było wykonanie kolorowanki z różnymi gatunkami dinozaurów, a także  zabawa  w stworzenie wg własnej wizji „Parku Jurajskiego”.

Następnego dnia kilkoro z dzieci  przyniosło z domów najciekawsze książki na temat dinozaurów, które mogły obejrzeć i poczytać wszystkie pozostałe dzieci.

 

Wiosenny kącik przyrody

W związku z rozpoczęciem wiosny dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej  pod kierunkiem wychowawczyń stworzyli kącik przyrody, w którym znalazł się niezwykle interesujący materiał przyrodniczy. Uczniowie od pierwszych dni  wiosny gromadzili  różnego rodzaju nasiona roślin, zbóż pojawiły się również  gałązki z młodymi pączkami   wiśni, jabłoni czy bzu.   Ponadto w „kąciku przyrody” można znaleźć: rzodkiewkę , pietruszkę oraz cebulę. Dopełnieniem bogatych zbiorów są  motyle  wykonane  przez dzieci  z kolorowych kartek papieru, które rozweselają salę świetlicy.

 

 
 

Przyjście Wiosny

Naplotkowała sosna,dzieci-wiosna-slonecznik-kapelusz-obraz że już się zbliża wiosna,

Kret skrzywił się ponuro:

-Przyjedzie pewno furą…
Jeż się najeżył srodze:

raczej na hulajnodze.

Wąż syknął – Ja nie wierzę ,

przyjedzie na rowerze.
Kos gwizdnął: Wiem coś o tym,
przyleci samolotem.
Skąd znowu – rzekła sroka –
ja jej nie spuszczam z oka
i w zeszłym roku w maju
widziałam ją w tramwaju.
-Nieprawda! Wiosna zwykle
przyjeżdża motocyklem!
-A ja wam to udowodnię,
że właśnie samochodem,
-Nieprawda, bo w karecie!
– W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
że płynie własną łódką!
A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty z nią się spieszą,
już trawy przed nią rosną
i szumią: – Witaj wiosno!
Przyjście wiosny – Jan Brzechwa