Grudzień, 2012

now browsing by month

Zabawy i gry matematyczne

Matematyka to królowa nauk  i  w  myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego” dlatego kolejne zadanie Szkoły z Klasą  brzmi ” Zabawy i gry matematyczne ” a twórcami jej są uczniowie klas czwartych  pod przewodnictwem pani Katarzyny Zdeb , którzy przygotowali się do przeprowadzenia zajęć ze swoimi młodszymi kolegami z klas pierwszych i drugich uczęszczających do świetlicy szkolnej.
Zajęcia odbyły się w dniu 19.12.2012r w ramach zajęć świetlicowych. Uczniowie odpowiedzialni byli za przygotowanie i przeprowadzenie gier  i zabaw ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami.  Pani  Kasia natomiast, przeprowadziła  „Gimnastykę  mózgu” dr P. Dennisona i G. Dennisona,  ćwiczenia  te  pozwoliły  na lepszą koncentrację uwagi i uaktywniły te części mózgu, które są odpowiedzialne za zdolności matematyczne.
Uczniowie podczas zajęć mieli okazję oswoić się z podstawami matematyki w sposób łatwy i przyjemny. Doskonalili i rozwijali swoje umiejętności matematyczne poprzez zabawę. Przekonali się, że w Internecie można znaleźć ciekawe gry edukacyjne, które uatrakcyjniają i zachęcają do nauki.

Świąteczny Kiermasz

Nasze wielkie tworzenie ozdób bożonarodzeniowych  zaczęło się już pod koniec listopada!  Tworzyliśmy i tworzyliśmy, aż powstały  śliczne i niepowtarzalne ozdoby i kartki,  każdą z naszych prac można   już  kupić na kiermaszu świątecznym na świetlicy  i ozdobić nimi dom.

Kiermasze świąteczne to już nasza  tradycja. Grudzień to jedyny czas w roku kiedy mamy okazję pokazania swoich  twórczości  artystycznych dlatego bardzo serdecznie zapraszamy.

Święta, Święta, Święta…

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas również w szkole. W oczekiwaniu na święta dzieci  ze świetlicy oddały się tej  niepowtarzalnej atmosferze  ubierając  choinkę  ręcznie robionymi przez siebie   ozdobami.     Również panie ze świetlicy w blasku światełek zielonego drzewka przygotowywały  Świąteczny Kiermasz,  na który serdecznie zapraszają   już w piątek 14.12.2012r.   Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś niepowtarzalnego i radosnego dla siebie oraz bliskich .

Przygotowania do KIERMASZU ŚWIATECZNEGO

Andrzejki

Koniec listopada  jest wyjątkowy ponieważ jak każdy wie  zbliżają się ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!
29.11.2012 r. już od rana można było zauważyć na świetlicy,  że coś się będzie działo. Korytarzem szkolnym przemykały wróżki, pachniało topionym woskiem. W powietrzu czuć było magię. W tym dniu  Panie  ze świetlicy (wróżki) wróżyły  a dzieci  odgadywał, co też będzie czekało je w przyszłości.  Oprócz tradycyjnych wróżb  zabawę andrzejkową uświetniły także liczne konkursy z nagrodami oraz wspólne tańce. Odkrywanie tajemnicy przyszłości dostarczała dzieciom wielu przeżyć i emocji wywołując często uśmiech na ich twarzach.