Styczeń, 2013

now browsing by month

W krainie lodu i śniegu

W środę  9.01.2013r. Pani Anna Koczanowska zaprosiła dzieci ze świetlicy w   podróż związaną  z obecną porą roku.  Była to podróż  do Krainy wiecznego lodu i śniegu czyli kraju Eskimosów.  Nasze dzieci  podczas oglądania prezentacji multimedialnej poznały  gdzie leży Antarktyda a gdzie Arktyka  jakie zwierzęta żyją na tych  kontynentach  oraz jak nazywają się mieszkańcy tych  krain  czyli  Eskimosi.
Dzieci chętnie  odpowiadały na pytania dotyczące tego tematu również chętnie wykonywały pracę plastyczną  -makietę bieguna północnego” .
Zajęcia  dostarczyły  wiele radości i zabawy.

Zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych

Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek. Dzieci często zapominają o bezpiecznym zachowaniu się podczas tych zabaw. Aby je na to uczulić nasunął się Pani Beacie Serwińskiej   pomysł zorganizowania  zajęć pod hasłem „Bezpieczne ferie ” . Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, miały okazje również oglądnąć   prezentację  multimedialną  pt. „Sporty zimowe” przygotowaną przez panią Beatkę.