Luty, 2013

now browsing by month

Maroko czy już tam byłeś ?

Gościem specjalnym w dzisiejszym  dniu na  świetlicy  była pani podróżnik, która zaprosiła nas w podróż do  Maroka. Dowiedzieliśmy się, że jest to  kraj leżący  pomiędzy Morzem Śródziemnym, Oceanem Atlantyckim i równinami saharyjskimi . To ziemia niezwykłych kontrastów, posiadająca kulturę i atmosferę, które jednoczą w swoim królestwie największe marzenia i najpiękniejsze tradycje Orientu, gdzie jednak natura dała upust swojej bogatej wyobraźni. To właśnie tu  powstały cudowne pałace, wielkie meczety, monumentalne budowle i bogate ogrody. To kraj , który posiada    tętniące życiem miasta, gdzie niezmiennie mieszają się dźwięki bębnów, zapach mięty, zgiełk tłumów, cienie i kolory.

Doskonała zabawa na świetlicy

Gdzie wesoły gwarek i uśmiechów parę
 tam zawsze zabawa dobra jest .

W krainie bajek Walta Disneya

W czwartek 31 stycznia  Pani K. Zdeb   poprosiła dzieci aby każde z nich   włączyło  wyobraźnię  i ruszyło  w zaczarowany świat bajek!!!   Dzieci   dzięki bajkowej prezentacji multimedialnej poznały  postać  Walta Disneya twórcy  Myszki Miki, Kaczora Donalda, Psa Pluto i Goofy’ego. Podczas zajęć były quizy, zgadywanki,  układanie puzzli   oraz nagrody . Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, które dostarczyły im  wiele radości .