Marzec, 2013

wiosny za oknem,

wesołych,

zdrowych i  szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy

oraz udanego śmigusa dyngusa.

wielkanoc_1680x1050_013_pisanki

Nowatorski „Szewczyk Dratewka”

Popularna bajka o Szewczyku  Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście . Na ratunek przeciwko Smokowi  wyruszają rycerze, ale żaden z nich nie jest zdolny do tego, aby go pokonać . O Smoku  dowiaduje się wesoły Szewczyk. Jego orężem przeciwko smoku jest odwaga, dobro, oraz  wesoły humor. Warto było poznać  dzieje Szewczyka Dratewki oraz Smoka  przedstawione w nowatorski sposób. Spektakl rozgrywał się w atrakcyjnej  scenografii, którą zawdzięczamy Pani Dorotce  Dobranowskiej. Humor zawarty w przedstawieniu powodował, iż dzieci spontanicznie reagowały na każdą pojawiającą się na scenie  sytuację.  Przedstawienie  sprawiło, że dzieci w napięciu i z zaciekawieniem śledziły bieg wydarzeń. Nietypowe dla bajkowych postaci zachowania wywoływały zaskoczenie i zdziwienie.  W bajkowe postacie  wcielili się uczniowie „Koła teatralnego” z klasy II a i II b  pod przewodnictwem Pani Eli Kokoszki oraz Teresy Janik.

KONKURS PIOSENKI

1 marca w naszej świetlicy odbył się „Konkurs Piosenki” . Uczniowie zaprezentowali różny repertuar .Szanowne jury w składzie Panie ze świetlicy   nie miało łatwego zadania; duety oraz soliści zaprezentowali znane utwory we własnych interpretacjach, którym towarzyszyły układy choreograficzne oraz własny akompaniament. Były emocje, nerwy i trema.  Na szczęście publiczność świetlicy  oklaskami zachęcała do występów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i słodkości .