Listopad, 2013

now browsing by month

 

ANDRZEJKI!!!

Zbliżają się ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!

Jak co roku, w świetlicy szkolnej odbyły się andrzejkowe wróżby. Dzieci dowiedziały się, kim będą w przyszłości, o czym marzą i jakie będzie imię ich Wybranka/i.

Digital imageDigital image

 

 

 

 

Digital imageDigital image

 

 

 

 

Digital imageDigital image

 

 

 

 

Digital imageDigital image

Podróż do Chin…

26 listopada w świetlicy szkolnej gościł podróżnik – p. Ryszard Stabach.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych, oraz klas I – VI „odbyli” niezapomnianą podróż do Chin. Podczas lekcji p. Ryszard opowiedział uczniom o podróży, w którą wyruszył wraz z żoną i przyjacielem. Swoją opowieść urozmaicił barwnymi zdjęciami, na których uwiecznił pismo, zabytki oraz specjały kuchni chińskiej. Na fotografiach znalazły się regionalne potrawy, tj. ryż, mięso, warzywa oraz tamtejsze smakołyki: larwy i ośmiornice.

Z zainteresowaniem spotkało się tłumaczenie ulubionego przez dzieci i młodzież napoju „Coca – cola”. W języku chińskim oznacza „złap pchłę” :)

Chętni mogli spróbować niełatwej sztuki posługiwania się pałeczkami.

Digital imageDigital image

 

 

Digital image

Digital imageDigital image

W świecie ozdób choinkowych…

Digital imageDigital imageDigital imageDigital image

19listopada uczniowie klasy II c wraz z wychowawcami, p. M. Cerazy, M. Nowak i J. Rusoń, odwiedzili pracownię artystyczną „ARMAR”, zajmującą się produkcją szklanych, ręcznie robionych ozdób choinkowych.

Dzieci obejrzały film, przedstawiający kolejne etapy wytwarzania bombek. Uczestniczyły także w warsztatach plastycznych, podczas których własnoręcznie  ozdabiały bombki. Zawisną one w klasie i będą ozdobą świątecznego drzewka.