Wrzesień, 2016

now browsing by month

JESIEŃ PORĄ KRÓLOWANIA WARZYW I OWOCÓW

Znalezione obrazy dla zapytania jesienne cliparty

Jesień to pora królowania warzyw i owoców w naszym jadłospisie.
W szkolnej świetlicy odbyło się popołudnie, podczas którego pani Anita przedstawiła prezentację której  tematem  było:
– Zdrowe odżywianie jesienią;
– Charakterystyka niektórych owoców i warzyw (najbardziej lubianych przez dzieci);
– Skutki wynikające z braku witamin;
– Zastosowanie owoców i warzyw.

Korzystając z bogactwa jesiennych płodów i własnej wyobraźni uczniowie tworzyli  warzywno-owocowe kosze z papieru, które zdobią teraz naszą świetlicę.

img_0557img_0558img_0555img_0560 img_0561img_0556

SAVOIR VIVRE

Znalezione obrazy dla zapytania savoir vivre w szkole

„ Kwoka”  J. Brzechwa

Proszę Pana, pewna kwoka

Traktowała świat z wysoka

I mówiła z przekonaniem:

Grunt to dobre wychowanie!

Zaprosiła raz więc gości,

By nauczyć ich grzeczności…

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach pt.”DOBRE WYCHOWANIE”. W ramach zajęć dzieci brały udział w dyskusji na temat dobrego wychowania, wysłuchały  opowiadań Grzegorza Kasdepke „Bon ton czyli  Savoir-vivre”.  a  także uczestniczyły  w scenkach.  Każda grupa miała przedstawić nieprawidłowe zachowania w restauracji, szkole a następnie  podawały liczne przykłady właściwego  zachowania. Okazało się, że  dzieci są  dobrze  zorientowane w świecie dobrych manier. Zajęcia zakończyły  wykonaniem   prac plastycznych o dobrym wychowaniu.

img_0564 img_0565 img_0567img_0570 img_0571 img_0574 img_0573

Bezpieczna droga do szkoły

Gdy zamierzasz przejść przez ulicę

Na chodniku przystań bokiem,

Popatrz w lewo bystrym okiem. Znalezione obrazy dla zapytania sygnalizacja świetlna kolorowanka

Skieruj w prawo wzrok sokoli,

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna – więc swobodnie

Mogą przez nią przejść przechodnie.

.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział               w zajęciach z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Na tę okazję została przygotowana przez panią Magdę Cerazy  prezentacja, której celem było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i uświadomienie  różnych zagrożeń. Uczniowie wysłuchali  pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przeplatanej pytaniami skierowanymi do dzieci, co z kolei wyzwoliło ich żywiołową aktywność. W ramach utrwalenia poznanych informacji   uczniowie wykonali znaki drogowe z papieru. Prace  można podziwiać  na świetlicowej gazetce.

img_0520 img_0521 img_0522 img_0519img_0480

Witaj Szkoło

shutterstock_107426129 [преобразованный].png:

„Już wakacje są za nami, szybko zbiegły letnie dni.
Jesień staje przed oknami, jesień puka już do drzwi.
Znowu cię witamy, szkoło, bo nauki nigdy dość.
W szkole zawsze jest wesoło i ciekawych rzeczy moc.”