„Król Maciuś Pierwszy” – siódmoklasiści w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 7 a i 7 b pod opieką swoich wychowawców i Dyrektora Szkoły Zbigniewa Solaka wybrali się na spotkanie ze sztuką.

Po opuszczeniu autokaru pokaźną gromadką zawędrowali do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Król Maciuś Pierwszy”, gdzie tytułową postać zagrał Dominik Jeziorek, kolega ze Szkoły, a dla wielu wycieczkowiczów również kolega z klasy. Główny bohater nieoczekiwanie został królem, jednak szybko zorientował się, że władza to nie tylko przyjemności i przywileje, że wymaga przede wszystkim odpowiedzialności za innych. Dominik przeżywał wiele przygód, pokonał rozmaite przeszkody i uczył się jak rządzić mądrze i sprawiedliwie, jak dbać o swoich obywateli. W przedstawieniu zachwycały piękne i barwne kostiumy aktorów. Atutami spektaklu była muzyka i choreografia. Uczniowie oklaskiwali wspaniałą grę aktorów, a szczególnie swojego kolegę, tytułowego bohatera – Króla Maciusia Pierwszego. Zadowoleni i pełni wrażeń udali się na spacer, aby kolejno podziwiać Seminarium Duchowne w Tarnowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego, Katedrę – Bazylikę Mniejszą pw. Narodzenia NPM i pomnik Papieża. Na końcu dotarli na Rynek, aby móc podziwiać jeden z najciekawszych budynków Tarnowa – Ratusz. Siódmoklasistom udało się wejść na 30 metrową wieżę ratusza, skąd mogli podziwiać wspaniały widok na miasto. Zadowoleni i pełni wrażeń, z nadzieją na kolejne „spotkanie z kulturą”, uczniowie wrócili do Szkoły.

{phocagallery view=category|categoryid=395|limitstart=0|limitcount=0}