Świat oczami młodych

SAMORZĄD UCZNIOWSKI I SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału

w konkursie plastycznym „Świat oczami młodych”,

na projekt znaczka pocztowego

promującego ideę wolontariatu.

Na Wasze prace z dopiskiem „znaczek”

czekamy do 20 maja 2020 r. pod adresem: dorota.dobranowska@psp2bochnia.com

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH”

Czwarta edycja konkursu organizowana pod hasłem „Wolontariat” poświęcona jest tematyce wolontariatu w różnych jego aspektach a jej celem jest promocja i przybliżenie młodzieży idei wolontariatu, oraz zachęcanie jej do aktywnego angażowania się w pomaganie potrzebującym wsparcia: ludziom, zwierzętom, przyrodzie. Stworzone prace mają pomóc w zwiększaniu świadomości społecznej na temat wolontariatu i jego roli w życiu ludzi oraz budowaniu postaw altruistycznych.

ZADANIE KONKURSOWE

Polega na przygotowaniu przez uczestników konkursu projektu znaczka pocztowego, który przedstawiać będzie wolontariat w różnych aspektach tj.: idee jakie za sobą niesie, przykłady działań wolontariackich, a także korzyści zarówno dla beneficjentów jak i samych wolontariuszy.

GOTOWE PRACE W FORMIE SKANU W FORMACIE JPG szerokość 800px (wymiar poziomy) , nie większy niż 1MB NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES: dorota.dobranowska@psp2bochnia.pl

WYMAGANIA TECHNICZNE

1. Pracę konkursową należy wykonać ręcznie na papierze dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp.
  2. Pracę konkursową należy wykonać w orientacji poziomej, w formacie A4 (tj. 29,7 cm szerokości i 21 cm wysokości).
  3. Na pracy konkursowej nie mogą znajdować się:
  4. ramka – ilustracja musi wypełniać cały obszar pracy (tj. kartkę w formacie A4);
  5. napisy;
  6. podpisy autorów;
  7. elementy typowe dla znaczków pocztowych, tj. nominał znaczka, napis „Polska”, napis „PWPW”,
  8. znaki towarowe, logotypy.
  9. Najlepsze 3 (trzy) prace konkursowe zostaną wykorzystane do zaprojektowania przez Pocztę Polską S.A. arkusika trzyznaczkowego, który zostanie wydany przez Pocztę Polską S.A.

Prace będą oceniane i nagradzane w kategoriach wiekowych:

1. poniżej 12 roku życia;
  2. 12-15 lat;

Szczegółowy regulamin konkursu „Świat oczami młodych” na www.oczamimlodych.pl