Bezpieczna droga do szkoły

Gdy zamierzasz przejść przez ulicę

Na chodniku przystań bokiem,

Popatrz w lewo bystrym okiem. Znalezione obrazy dla zapytania sygnalizacja świetlna kolorowanka

Skieruj w prawo wzrok sokoli,

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna – więc swobodnie

Mogą przez nią przejść przechodnie.

.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział               w zajęciach z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Na tę okazję została przygotowana przez panią Magdę Cerazy  prezentacja, której celem było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i uświadomienie  różnych zagrożeń. Uczniowie wysłuchali  pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przeplatanej pytaniami skierowanymi do dzieci, co z kolei wyzwoliło ich żywiołową aktywność. W ramach utrwalenia poznanych informacji   uczniowie wykonali znaki drogowe z papieru. Prace  można podziwiać  na świetlicowej gazetce.

img_0520 img_0521 img_0522 img_0519img_0480