W krainie Dinozaurów

Niedawno, a dokładnie we czwartek 11.04.2013    odbyły się na świetlicy  ciekawe zajęcia poświęcone dinozaurom. Bardzo wiele dzieci  interesuje się tą tematyką, dlatego szczególnie chętnie brały   udział w zajęciach:) Zobaczcie jak się to wszystko odbyło!:)
Najpierw dzieci obejrzały wspólnie prezentację multimedialną pt. „Świat dinozaurów”, podczas której słuchały wykładu pani, dyskutowały, zadawały i odpowiadały na pytania. Prezentacja zawierała dużo kolorowych zdjęć, animacji, wykresów i ciekawych informacji jak np.:
czym były dinozaury
kiedy żyły
czym charakteryzował się okres, w którym żyły dinozaury,
jak wyglądała wtedy nasza planeta
jak wyginęły dinozaury
Następnie obejrzeliśmy film DVD pt. „Zanim przywędrowały dinozaury”, który pokazywał jak wyglądało na Ziemi życie przed pojawieniem się tych ogromnych gadów. Zaskoczyło nas jak wiele działo się na naszej planecie już wtedy!
Ciekawym zajęciem  dla dzieci było wykonanie kolorowanki z różnymi gatunkami dinozaurów, a także  zabawa  w stworzenie wg własnej wizji „Parku Jurajskiego”.

Następnego dnia kilkoro z dzieci  przyniosło z domów najciekawsze książki na temat dinozaurów, które mogły obejrzeć i poczytać wszystkie pozostałe dzieci.