Archiwum

Aktualności – 2011/2012.

Prezentacja projektów.

W dniach 24 i 25 maja 2012 r. odbyły się prezentacje projektów realizowanych w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego, w ramach programu „Szkoła z klasą”. Trzy z nich miały miejsce w świetlicy szkolnej.

Pierwszego dnia przedstawiono dwie – „Jedz owoce i warzywa” oraz „Zdrowo się odżywiamy, więc uśmiechnięte buźki mamy”.

Dzieci z klas 0 „a” i 2 „c”, pod opieką swych wychowawców, przygotowały Przedstawienie „Jaś i Małgosia”, występując w strojach o barwach warzyw. W tle widniała piękna dekoracja w postaci „warzywnego domku”. Występ urozmaiciły: wierszyki, piosenki, zagadki, a także pokaz slajdów o tematyce zdrowego odżywiania się.

Z kolei uczniowie klas 1- 3, mając „uśmiechnięte buźki”, krótko omówili cele i zadania zrealizowanego przez siebie projektu. Ułatwiła im to prezentacja multimedialna, składająca się ze zdjęć obrazujących pracę młodzieży.

W drugim dniu klasy 1 „a” i 1 „b” zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, będący podsumowaniem przedsięwzięcia „Wiosna – zmiany zachodzące w przyrodzie” oraz materiały tematycznie z nim związane: krzyżówki, zagadki, przysłowia. Zachwyciły stroje dzieciaków, szczególnie Pani Wiosna.

„Bochnia – moja mała ojczyzna”.

W dniu 08.03.2012r. mgr Beata Serwińska przeprowadziła zajęcia dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Opatrzyła je hasłem „ Bochnia – moja mała ojczyzna”, gdyż podczas nich uczniowie zostali zapoznani z najciekawszymi miejscami swego miasta oraz okolic. Cennym źródłem tych informacji okazała się przygotowana przez panią Beatę prezentacja multimedialna. Po obejrzeniu, uczestnicy zajęć przystąpili do kolorowania szablonów przedstawiających bocheńskie zabytki. Uwieńczeniem spotkania była wykonana przez dzieci wystawka prac.(BS)

„Dzień Św. Walentego”.

Dnia 08.02.2012 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z wykorzystaniem TIK nt. „Dzień Św. Walentego” , prowadzone przez mgr Beatę Serwińską . Po powitaniu i krótkiej zabawie ruchowej, uczniowie zasiedli przed ekranem projektora by obejrzeć kolorową prezentację, dotyczącą Dnia Zakochanych. Dowiedzieli się między innymi , kto to był Św. Walenty, dlaczego jest patronem dnia miłości, zobaczyli ciekawie wykonane karteczki dla sympatii. Później rozpoczęli samodzielne przygotowanie prac. Po ich wykonaniu każdy wrzucał swoją walentynkę do wystawionej na korytarzu szkoły, skrzynki .Zajęcia były pełne humoru oraz twórczej pracy plastycznej. Na następny dzień wykonane walentynki trafiły do odpowiednich adresatów.(B.S)

„Podwodny świat”.

23.01.2012r w świetlicy szkolnej przeprowadzono zajęcia, których efektem było powstanie ciekawych i barwnych prac plastycznych na temat podwodnego świata. Podczas pierwszej części zajęć Katarzyna Zdeb przedstawiła prezentację multimedialną „Mieszkańcy mórz i oceanów”, przybliżając dzieciom faunę i florę wodnych akwenów. Po krótkiej rozmowie uczniowie przystąpili do pracy w grupach. Wykorzystując poznane informacje i twórczą ekspresję wykonali techniką college prace obrazujące podwodny świat. (KZ)

Świetlica z „klasą!”

W roku szkolnym 2011/2012 dwie panie sprawujące funkcje wychowawców świetlicy – mgr Judyta Rusoń oraz mgr Elżbieta Rajska, wraz z innymi nauczycielami, przystąpiły do kolejnej edycji programu „ Szkoła z klasą 2.0”. Przyjęto w nim założenie, iż wprowadzenie technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK) w szkole stwarza szansę na lepszą edukację. W ramach jego realizacji nauczyciele przeprowadzają zajęcia z wykorzystaniem TIK.

Judyta Rusoń założyła blog, na którym systematycznie dokonywane są wpisy dotyczące nie tylko powyższego przedsięwzięcia, ale również wydarzeń w szkole.

Elżbieta Rajska uczestniczyła w konferencji „Pilotaż Szkoły z klasą 2.0- wnioski i wyzwania”, która odbyła się 7.03.2012 r. w Warszawie. Jednym z cenniejszych elementów spotkania były warsztaty polegające na wymianie doświadczeń związanych z zastosowaniem TIK.

„Poczuj zapach Świąt…”-czyli o kiermaszu świątecznym w świetlicy szkolnej słów kilka.

W dniach 19-23.12.2012r. w świetlicy szkolnej odbył się świąteczny kiermasz ozdób bożonarodzeniowych: bombek, witraży, aniołków, kartek oraz choinek, które zostały wykonane przez wychowawców świetlicy. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Uzyskane z niego środki finansowe zostaną, tak jak w ubiegłym roku, przeznaczone na zakupienie gier, zabawek, a także innych pomocy dydaktycznych. Wychowankowie już dzisiaj pytają o przyszłoroczny kiermasz, poddając własne, ciekawe pomysły na wykonanie bądź urozmaicenie świątecznych ozdób.(ER)

 

Integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci –  galeria….

Przez dwie grudniowe soboty, wraz ze Stowarzyszeniem ULKA, świetlica szkolna prowadziła integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci. Dobrym „duchem” całego przedsięwzięcia była Pani Dorota Dobranowska, która zorganizowała i przeprowadziła cykl zajęć. Dzięki jej operatywności, jak również wielkiemu zaangażowaniu dzieci, powstało kilkadziesiąt przepięknych bombek choinkowych oraz szereg innych ozdób, np. specjalnych pierniczków z logo Szkoły i Stowarzyszenia ULKA. W trakcie pracy uczestnicy warsztatów mieli okazję wysłuchać pogawędki, przygotowanej przez dyrektora szkoły Zbigniewa Solaka, na temat: „św. Mikołaj i jego związki z Bochnią”. W niedzielę 18. grudnia uczestnicy warsztatów wraz z Burmistrzem Miasta Bochnia mieli okazję udekorować świątecznie choinkę, stojącą na Bocheńskim Rynku. Dzięki uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, i zaangażowaniu jej wozu bojowego, dotarcie na szczyt 10-metowego drzewka nie stanowiło dla nikogo problemu. Dla wszystkich niezapomniane wrażenia zapewnili strażacy, muzycy z Kapeli „Bochnianie” oraz bardzo sympatyczny osiołek, będący żywą maskotką Bocheńskiego Spotkania Wigilijnego. Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń przez Bochnian z władzami Miasta zakończyło ten uroczysty dzień. (ZS)

„Andrzejki w świetlicy”.

23.11.2011r. w świetlicy szklonej odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci do niej uczęszczających. Tego dnia wszyscy przenieśliśmy się w świat czarów i fantazji. Naszą podróż rozpoczęliśmy od odwiedzenia „Krainy Magii”. Następnie „Panie Wróżki” zaprosiły wszystkich uczestników do wspólnych wróżb. Odkrywanie tajemnicy spowijającej przyszłość dostarczała dzieciom wielu przeżyć i emocji wywołując często uśmiech na ich twarzach. Zabawę andrzejkową uświetniły także liczne konkursy z nagrodami oraz wspólne tańce i pląsy. Na zakończenie dzieci losując karteczki dowiadywały się o „przestrogach” na przyszłość, które wprowadzały je w bardzo wesoły nastrój.(KZ)

Inauguracja rok szkolny 2011/2012.

W nowym roku szkolnym, serdecznie witamy wszystkich wychowanków oraz nowego wychowawcę panią mgr Halinę Olszewską.

W dniu 02.09.2011 r. odbyło się spotkanie z wychowankami inaugurujące nowy rok szkolny, podczas którego wspólnie ustalono reguły zachowania oraz prawa i obowiązki ucznia. Zorganizowano także zabawy integracyjne pod hasłem „ Poznajmy się nawzajem”.

W okresie wakacyjnym nastąpiły duże zmiany w naszej świetlicy, został przeprowadzony gruntowny remont. Dokonano wymiany instalacji elektrycznej, renowacji parkietu, wymalowano ściany, zainstalowano tablicę interaktywną oraz z funduszy wypracowanych przez wychowawców świetlicy zakupiono telewizor.

Rok szkolny 2010/2011.
Świąteczny kiermasz – galeria….

W dniach 8 – 10 grudnia 2010 r., w świetlicy szkolnej odbył się świąteczny kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych: witraży, bombek, aniołków, choinek oraz kartek wykonanych przez wychowawców świetlicy.

Uzyskane z niego środki finansowe zostaną przeznaczone na zakupienie zabawek, gier oraz innych pomocy dydaktycznych.

Andrzejkowe szaleństwo – galeria…...

26 listopada 2010 r., w świetlicy szkolnej odbyła się trzygodzinna zabawa andrzejkowa zorganizowana dla dzieci do niej uczęszczających. Koordynatorką imprezy oraz autorką scenariusza pt.: „Święty Andrzeju, daj znać, co mnie czeka”, była pani Katarzyna Zdeb.

Wychowankowie chętnie przybyli na zabawę w oryginalnych strojach, wśród których dominowały stylizacje na wróżki, czarownice i rycerzy.

Andrzejkowe „spotkanie” rozpoczęła inscenizacja pt. „Duszek Kacperek”. Z kolei pani K. Zdeb zaprezentowała krótką historię tradycji andrzejkowego wieczoru, po czym „Panie wróżki” przeniosły uczestników zabawy w świat wróżb, czarów i magii.

Imprezę uświetniły także konkursy cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

„Odblaskowa Szkoła”.

Nasza świetlica szkolna bardzo aktywnie włączyła się do projektu „Odblaskowa Szkoła”. Dzieci wykonały w ramach zajęć plastycznych gazetkę informacyjną, szereg rysunków, znaki drogowe w różnych technikach, makiety o tematyce bezpieczeństwa oraz bycia widocznym na drodze. Galeria…

Przygotowały wiele prac na konkurs plastyczny, który ogłoszony zastał w naszej szkole w ramach projektu „Odblaskowa Szkoła”, wielu wychowanków świetlicy zostało wyróżnionych. Prace te podziwiać można na korytarzu szkoły. Galeria….

Dzieci poprzez pogadanki, rozmowy i dyskusje z wychowawcami, zabawy, sztukę plastyczną teatralną , filmy edukacyjne, bajki, wiersze, czytanki, gry integracyjne, komputerowe oraz wycieczki, spacery po naszym mieście przyswajały i utrwalały wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły.

Dodaj komentarz