postheadericon Na Zaczarowanym Wzgórzu

Witając nowy rok szkolny wybraliśmy się na wycieczkę do Czasławia, na Zaczarowane Wzgórze. Uczestniczyliśmy w święcie pieczonego ziemniaka. Dowiedzieliśmy się jak rosną ziemniaki, jak się je zbiera oraz, że niektórzy nazywają je „pyry”. Wzięliśmy udział w konkursie na najwyższą ziemniaczaną wieżę oraz robiliśmy ziemniaczane ludki. Najwięcej radości sprawiła nam przejażdżka na grzbiecie konia oraz spotkanie z wiejskimi zwierzętami. Mogliśmy nakarmić owce, kozy i króliki suchym chlebem oraz trawą, którą sami dla nich nazbieraliśmy. Mieliśmy też czas na zabawę w pięknych okolicznościach przyrody oraz zjedzenie pysznych kiełbasek i pieczonych, specjalnie dla nas, ziemniaków. To był dzień, który na pewno na długo zapadnie nam w pamięci.

cam01715 cam01737 cam01689cam01682cam01707  cam01762cam01684 cam01757 cam01671

postheadericon Żegnajcie Wakacje

„Jeszcze w uszach szumią morskie fale,
śpiewa głośno rześki, górski wiatr.
Na wakacjach było, było tak wspaniale,
ale teraz już do szkoły nadszedł czas…”

postheadericon Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty

Przedstawienie pt.” Królewna Śnieżka”

„Za górami, za lasami, za rzeczką żył dobry król ze swoją córeczką. Białą buzię dziewczynka miała i dlatego Śnieżka się nazywała. Dobre serduszko dziewczynka miała. Lubiła kwiaty, ptaki kochała. Śnieżka swojej mamusi nie miała, a Królowa – zła macocha jej nie kochała. Przed swym magiczny lustrem stawała i pewna odpowiedzi takie pytanie wciąż zadawała: – Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie?…”

postheadericon Z wizytą w Wiosce Indiańskiej

1 czerwca w Dzień Dziecka  wybraliśmy się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej  w Szczyrzycu . Po wejściu zostaliśmy przywitani przez  animatorów  przebranych w prawdziwe stroje indiańskie. Nasza przygoda rozpoczęła się od zwiedzania wioski. Mieliśmy okazję zobaczyć  tradycyjne ubiory Indian ich  nakrycia głowy, narzędzia, instrumenty oraz zabawki. Podziwialiśmy  kobiece stroje,  ubrania, również te odświętne (pięknie zdobione), biżuterię, naczynia kuchenne oraz akcesoria niezbędne do opieki nad dziećmi. Nie zabrakło również różnorodnych konkurencji zręcznościowych. Uczyliśmy się strzelać z łuki,  musieliśmy pokonać niezwykle trudny tor przeszkód oraz zmierzyć się z łapaniem jaszczurki.  Po kilku godzinach ekscytujących wrażeń odpoczywaliśmy zajadając pyszną kiełbaskę z ogniska.  Był to dla nas dzień pełen wrażeń i niezapomnianych wspomnień, które z pewnością na długo zapamiętamy!

postheadericon Wizyta Pani stomatolog

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…”

W dniu 19 maja odwiedziła  nas Pani stomatolog Anna Wójcik, która  chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami. Dzieciom bardzo podobała się wizyta Pani dentystki w przedszkolu i z pewnością teraz każde z nich z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ.

postheadericon Cała Bochnia czyta dzieciom

„Cała Polska czyta dzieciom
Z wieczora i z rana,
Cała Polska czyta dzieciom,
Bo Polska to Mama.

Tu czary – mary, tam czary ognia,
Nasz Smok Wawelski tez w mroku świeci!
Nawet Dziewczynce, tej z zapałkami,
Cieplej, gdy jest znów wśród dzieci…”

Tegoroczny cykl spotkań „Całą Bochnia czyta dzieciom  zorganizowany został pod hasłem:       ” Bajki pomagajki ”.

W świat bajek Renaty Piątkowskiej wprowadził dzieci Starosta Bocheński- Ludwik Węgrzyn oraz Izabela Ptaszek z Osady Sześciu Oraczy. Czytający sprawili słuchaczom niespodzianki        w postaci wydanych  niedawno „Legend Solnego Grodu” oraz słodkości.

postheadericon Starsi czytają młodszym

We wtorek 12 kwietnia  dzieci  z oddziału przedszkolnego już po raz kolejny w tym roku szkolnym, gościły u siebie na zajęciach swoich starszych kolegów. Tym razem nasze maluchy odwiedzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego.  Ta wizyta odbyła się w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” realizowanej w naszej szkole. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z  dziećmi młodszymi.  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów.  Starszym koleżankom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

20160412_103612

postheadericon Wiosna, wiosenka

Dalej, dalej do ogródka dzieci
Już nas wiosna wita